Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFrçkovski: Referendumi ishte grackë e Gruevskit, shqiptarët që nuk votuan s’janë të...

Frçkovski: Referendumi ishte grackë e Gruevskit, shqiptarët që nuk votuan s’janë të VMRO DPMNE-së

Ish ministri i punëve të brendshme dhe kandidat për president i LSDM-së, Lubomir Ferçkovski në analizën e tij për referendumin ka thënë se kjo ishte një grackë e Gruevskit në të cilën ramë të gjithë.

“Të gjithë ramë në grackën e Gruevskit që çështja e Marrëveshjes me Greqinë të kalohet në referendum. Referendum për çështje të tilla nuk bëhen. Qytetarët nuk duan përgjegjësi të tilla”, ka thënë Fërçkovski.

Ai gjithashtu ka ppohuar se votat e shqiptarëve të ciët nuk dolën të votojnë në referendum sigurisht që nuk janë të VMRO DPMNE-së.

“VMRO DPMNE ose do të pranojë ndryshimet kushtetuese ose do shkojë në zgjedhje si presion që e ndjen nga ata që bojkotuan”, tha Frçkovski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments