Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQyteti“Foleja e Shqipës”,organizon festë në Strugë për 28 nëntorin

“Foleja e Shqipës”,organizon festë në Strugë për 28 nëntorin

“Foleja e Shqipës”,organizon festë në Strugë për 28 nëntorin

SHOQATA ATDHETARE
,,FOLEJA E SHQIPES,,
STRUGË

NJOFTIM

SHOQATA ATDHETARE ,,FOLEJA E SHQIPES,, STRUGË, NË BASHKPUNIM ME KOMUNËN E STRUGËS ORGANIZON MANIFESTIM PËR NDER TË 28 NËNTORIT DITËS SË SHPALLJES SË PAVARSISË DHE DITËS SË FLAMURIT KOMBËTAR!
MANIFESTIMI DO TË FILLOI NË ORA 11:00 TEK PARKINGU TEK LIQENI KU DO TË TUBOHEN SHOQËRITË KULTUROARTISTIKE ,,SHPRESA,, – VELESHTË, ,,VALËT E LIQENIT,, – LADORISHTË, ,,SAZET,, -FRENGOVË, ,, JEHONA,,- KOROSHISHTË SI DHE SHUMË SHOQATA DHE PERSONALITETE TË SHQUARA, NGA KU DO TË BËHET PARAKALIM NËPËR QYTETIN E STRUGËS! TË GJITHË QYTETARËT E TUBUAR DO TË KENË NGA NJË FLAMUR KUQ E ZI NË DORË DHURATË NGA KOMUNA E STRUGËS DHE SHOQATA!
NË ORA 12:00 NË QENDËR TË QYTETIT DO TË JEPET NJË PROGRAM MJAFT I BUJSHËM ARTISTIK ME KËNGË VALLE DHE RECITIME ARTISTIKE NGA AKTORI STRUGAN PAJAZIT MURTISHI!

URIME DHE GËZUAR FESTËN E 28 NËNTORIT

LAVDI DËSHMORËVE TË KOMBIT

RROFTË POPULLI SHQIPTAR DHE FLAMURI KUQ E ZI

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments