/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Struga sot ka 4 të prekur me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Struga sot ka 4 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit janë kryer 1742 teste, dhe 130 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 40
-Kumanovë 6
-Shtip 13
-Prilep 5
-Tetova 13
-Struga 4
-Manastir 3
-Ohër 6
-Kavadarci 2
-Gostivar 18
-Strumica 1
-Probishtip 2
-Berova 1
-Vinica 5
-Delçevë 4
-Kërçovë 7

Dy pacientë vdiqën, një nga Shkupi (70) dhe një pacient nga Shtipi (75).

Deri më tani, në total janë kryer 128.938 teste covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 12970, numri i pacientëve të rikuperuar është 9513, numri i vdekjeve është 549, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2908. (Struga Ekspres)

August 18, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres