/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Struga sot ka 3 të prekur me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Struga sot ka 3 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1404 teste dhe 98 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 50
-Kumanovë 6
-Shtip 4
-Prilep 5
-Tetovë 7
-Strugë 3
-Veles 1
-Manastir 4
-Ohër 2
-Gostivar 1
-Strumicë 9
-Kriva Pallanka 1
-Koçani 1
-Berovë 1
-Delçevë 2
-Kërçovë 1

9 persona vdiqën, nga Kriva Pallanka (52), dy nga Gostivari (60 dhe 62), nga Kumanova (60), nga Velesi (70), dy nga Shkupi (71 dhe 23), dy nga Strumica (29 dhe 44) .

Deri më tani, një total prej 167,760 teste Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15925, numri i pacientëve të shëruar është 13418, numri i vdekjeve është 661, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1846.(Struga Ekspres)

September 15, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres