Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Struga sot ka 2 të infektuar me koronavirus, Maqedonia ka 127...

Filipçe: Struga sot ka 2 të infektuar me koronavirus, Maqedonia ka 127 të prekur dhe 5 të vdekur, ja nga cilli qytet janë

Në 24 orët e fundit janë kryer 1768 testime, dhe 127 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

– Shkupi 38
– Kumanovë 23
– Dibër 1
– Shtip 3
– Prilep 15
– Tetovë 8
– Struga 2
– Velesi 5
– Manastir 1
– Ohri 1
– Kavadarci 1
– Gostivar 12
– Strumica 1
– Probishtip 3
– Pehçevë 2
– Berovo 3
– Vinica 1
– Delçeva 3
– Sveti Nikolla 3
– Negotina 1

5 persona vdiqën, një pacient nga Kriva Pallanka (69), dy nga Gostivari (77 dhe 63), një pacient nga Negotina (69) dhe një nga Shkupi (70). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13.799, numri i pacientëve të shëruar është 10.210, numri i vdekjeve është 573, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3016.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments