/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Struga ka 3 të prekur me koronavirus, Ohri ka 10 persona të prekur
Maqedoni, Slider

Filipçe: Struga ka 3 të prekur me koronavirus, Ohri ka 10 persona të prekur

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1454 testime, dhe 165 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 71
-Kumanovë 15
-Dibër 1
-Shtip 10
-Prilep 5
-Tetovë 20
-Strugë 3
-Veles 1
-Manastir 3
-Ohër 10
-Gostivar 14
-Probishtip 4
-Makedonski Brod 1
-Kërçovë 2
-Resnjë 5

7 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi, dy nga Kumanova, një pacient nga Struga, një nga Kocani dhe një pacient nga Negotina.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 6787, numri i pacientëve të rikuperuar është 2876, numri i vdekjeve është 328, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3583.

July 3, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres