Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiFilipçe: Sot Struga ka 6 të prekur me koronavirus

Filipçe: Sot Struga ka 6 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit janë kryer 1630 teste dhe 152 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 58
-Kumanovë 5
-Dibët 2
-Shtip 5
-Prilep 4
-Tetovë 5
-Strugë 6
-Veles 1
-Manastir 5
-Ohër 3
-Kavadarc 2
-Gostivar 1
-Gevgjelija 6
-Strumicë 14
-Koçan 18
-Probishtip 1
-Berovë 4
-Valandovë 4
-Delçevë 3
-Sveti Nikolla 3
-Kërçovë 2

Dy persona vdiqën, një pacient nga Ohri (77) dhe një pacient nga Radovishi (62).

Deri më tani, një total prej 181,034 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17.200, numri i pacientëve të shëruar është 14.312, numri i vdekjeve është 712, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2176.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments