/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Sot Struga ka 3 raste me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Sot Struga ka 3 raste me koronavirus

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1845 testime, dhe 155 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkuop 51
-Kumanovë 11
-Dibër 2
-Shtip 13
-Prilep 4
-Tetovë 10
-Strugë 3
-Manastir 1
-Ohri 6
-Kavadarci 14
-Gostivari 22
-Gevgjelija 1
-Probishtip 1
-Demir Hisar 4
-Makedonski Brod 5
-Vinica 2
-Kërçovë 3
-Negotina 2

2 persona vdiqën, një pacient nga Shkupi dhe një pacient nga Shtipi.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 111791 teste të covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 11554, numri i pacientëve të shëruar është 7607, numri i vdekjeve është 519, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3428. (Struga Ekspres)

August 7, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres