Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFILIPÇE: Sot në Maqedoni ka 30 viktima dhe 1160 të infektuar me...

FILIPÇE: Sot në Maqedoni ka 30 viktima dhe 1160 të infektuar me koronavirus!Ja nga cilat qytete janë

Në 24 orët e fundit, u kryen 2864 teste dhe 1160 raste të reja të kovid-19,u regjistruan në:

-Shkup 472
-Kumanovë 58
-Dibër 2
-Shtip 43
-Prilep 78
-Tetovë 61
-Struga 29
Veles 32
-Manastir 87
-Ohër 47
-Kavadarci 32
-Gostivar 22
-Gevgjelija 1
-Strumica 39
-Kriva Pallanka 6
-Radovishi 2
-Krusheva 2
-Koçani 15
-Probishtip 10
-Demir Hisar 10
-M.Brod 10
-Pehçevë 1
-Berovë 9
-Valandova 5
-Vinica 2
-Delçeva 12
-Kratova 2
-Sveti Nikolla17
-Kërçovë 26
-Resnjë 17
-Negotina 11

30 njerëz vdiqën, nëntë pacientë nga Shkupi (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55, 64 dhe 61), dy nga Kumanova (62 dhe 69), një pacient nga Shtipi (72), një nga Velesi ( 78), gjashtë pacientë nga Manastiri (60, 77, 38, 66, 72 dhe 39), tre nga Gostivari (56, 66 dhe 63), një pacient nga Gjevgjelia (65g), një nga Strumica (77), një nga Kocani (65), dy nga Delçeva (66 dhe 68), një nga Kratova (65), një nga Kërçova (61) dhe një pacient nga Negotina (84). Pacientët vdiqën në spital.

Deri më tani, një total prej 322,875 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 58608, numri i pacientëve të shëruar është 36064, numri i të vdekurve është 1630 dhe numri i rasteve aktive është 20914.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments