Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Sot ka 7 të vdekur dhe 89 të prekur me koronavirus,...

Filipçe: Sot ka 7 të vdekur dhe 89 të prekur me koronavirus, ja nga cilat qytete janë

Në 24 orët e fundit, 1529 teste janë kryer, dhe 89 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

– Shkup 39
– Kumanovë 10
– Dibër 1
– Shtip 4
– Prilep 8
– Tetovë 1
– Struga 3
– Manastir 1
– Ohri 4
– Kavadarci 3
– Gostivar 2
– Strumica 1
– Kriva Pallanka 1
– Koçani 1
Makedonski Brod 1
– Pehçevë 1
– Berova 3
– Valandova 1
– Delceva 2
– Kërçovë 2

7 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (72) (84) dhe (65), një nga Prilepi (), një pacient nga Tetova (62), një nga Gostivari (74) dhe një pacient nga Kërçova (58). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14004, numri i pacientëve të shëruar është 10722, numri i vdekjeve është 585, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2697.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments