Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Sot ka 127 raste të reja me koronavirus dhe 5 të...

Filipçe: Sot ka 127 raste të reja me koronavirus dhe 5 të vdekur

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1574 teste dhe 127 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 43
– Kumanovë 11
– Dibër 1
– Stip 4
– Prilep 8
– Tetovë 4
– Struga 5
– Veles 1
– Manastir 1
– Ohër 4
– Gostivar 10
– Gjevgjeli 3
– Strumica 5
– Kriva Pallanka 5
– Kocani 2
– Probishtip 3
Makedonski Brod 1
– Pehçeva 3
– Berova 3
– Dellçeva 7
– Kratova 1
– Kërçovë 2

Vdiqën 5 persona, një pacient nga Kumanova (61), një pacient nga Shtipi (81) dhe dy pacientë nga Gostivari (76 dhe 81) dhe një pacient nga Prilepi (53g). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14998, numri i pacientëve të shëruar është 12149, numri i vdekjeve është 614, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2235.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments