Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiFilipçe: Në Strugë janë infektuar 5 persona me koronavirus

Filipçe: Në Strugë janë infektuar 5 persona me koronavirus

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1648 teste dhe 383 raste të reja të kovid-19, janë regjistruar në:
– Shkup 201
– Kumanovë 11
– Shtip 21
– Prilep 20
– Tetovë 8
– Struga 5
– Veles 9
– Manastir 12
– Ohër 4
– Kavadarci 7
– Gostivar 6
– Gjevgjeli 8
– Strumica 20
– Kriva Pallanka 6
– Radovish 7
– Kocani 7
– Probistip 3
– Berovë 5
– Valandovë 4
– Vinica 1
– Dellçevë 4
– Sveti Nikole 5
– Kërçova 4
– Resbjë 2
– Negotinë 3

7 persona vdiqën në spital, pacientë nga Kumanova (63), Tetova (69), Gjevgjelia (67), Shkupi (51), Kavadarci (60) dhe dy pacientë nga Manastiri (60 dhe 79).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 20937, numri i pacientëve të shëruar është 16194, numri i vdekjeve është 792, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3951.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments