Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniFilipçe: Maqedonia sot ka 22 të vdekur dhe 1342 të infektuar nga...

Filipçe: Maqedonia sot ka 22 të vdekur dhe 1342 të infektuar nga koronavirusi

M.inistria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, 22 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 1.342 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. Rastet e reja dalin pas testimit të 3.399 mostrave.

Raste e reja janë regjistruar në: Shkup-479, Kumanovë-52, Dibër-20, Shtip-45, Prilep-84, Tetovë-58, Strugë-52, Veles-59, Manastir-83, Ohër-49, Kavadar-42, Gostivar-63, Gjevgjeli- 33, Strumicë-29, Kriva Pallankë-12, Radovish-12, Krusevë-5, Koçani-33, Probishtip-10, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-2, Pehçevë-2, Berovë-4, Valandovë-4, Vinicë -4, Delçevë-22, Kratovë-7, Shën Nikollë-13, Kërçovë-31, Resnje-13, Negotinë-18.

Nga një viktimë kanë Kumanova, Berova, Krusheva, Strumica, Gostivari, Ohri, Struga. Nga dy viktima kanë Velesi dhe Shtipi. Katër viktima regjistron Prilepi, ndërsa në Shkup janë regjistruar shtatë viktima.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 679 pacientë, duke e çuar në 41.656 numrin e pacientëve të shëruar nga COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive në Maqedoninë e Veriut që prej paraqitjes së pandemisë së koronavirusit është 65.231, prej të cilëve 1847 pacientë kanë vdekur.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 21.728.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments