Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 8 të vdekurit dhe...

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 8 të vdekurit dhe 144 të prekurit nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit, u kryen 1545 teste dhe 144 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 27
-Kumanovë 11
-Dibër 3
-Shtip 5
-Prilep 13
-Tetovë 13
-Veles 4
-Manastir 5
-Ohër 2
-Kavadarci 1
-Gostivar 8
-Gevgjelija 2
-Strumicë 15
-Kriva Pallanka 1
-Radovish 8
-Krushevë 2
-Koçani 13
-Makedonski Brod 1
-Berovë 2
-Vinicë1
-Delçevë 3
-Kërçovë 2
-Resnjë 2

8 persona vdiqën, një pacient nga Kumanova (48), një nga Shtipi (65), dy pacientë nga Prilep (62 dhe 83), një nga Tetova (69), një nga Strumica (39), një nga Vinicë (63) dhe një pacient nga Kërçova (56).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16,417, numri i pacientëve të shëruar është 13,732, numri i vdekjeve është 683, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2002.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments