/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 7 të vdekurit dhe 163 të prekurit me koronavirus
Maqedoni, Slider

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 7 të vdekurit dhe 163 të prekurit me koronavirus

Gjatë 24 orëve janë kryer 1721, ku nga ato teste kanë rezultuar 163 raste të reja të Covid-19:
– Shkup 33
– Kumanovë 17
– Dibër 3
– Shtip 5
– Prilep 7
– Tetovë 13
– Struga 3
– Veles 6
– Manastir 4
– Ohri 2
– Kavadar 5
– Gostivar 8
– Gjevgjeli 3
– Strumica 18
– Kriva Pallanka 2
– Radovish 2
– Koçani 11
– Probishhtip 1
– Demir Hisar 1
Makedonski Brod 2
– Valandova 2
– Vinica 2
– Dellçeva 7
– Sveti Nikolla 1
– Kërçovë 3
– Resnjë 2

7 persona vdiqën, dy pacientë nga Struga (78 dhe 80), një pacient nga Kocani (77), nga Strumica (44), nga Shkupi (72), nga Manastiri (79) dhe një pacient nga Gostivari (79).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16088, numri i pacientëve të shëruar është 13550, numri i vdekjeve është 668, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1870.(Struga Ekspres)

September 16, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres