/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
FILIPÇE: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 1064 të prekurit me koronavirus dhe 25 të vdekurit
Maqedoni, Slider

FILIPÇE: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 1064 të prekurit me koronavirus dhe 25 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, u kryen 3096 teste dhe 1064 raste të reja të covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 541
-Kumanovë 57
-Dibër 4
-Shtip 46
-Prilep 24
-Tetovë 57
-Struga 23
-Veles 44
-Manastir 43
-Ohër 33
-Kavadarci 25
-Gostivar 12
-Gevgjelija 11
-Strumica 23
-Kriva Pallanka 8
-Radovish 12
-Krushevë 2
-Koçani 10
-Probishtip 4
-Demir Hisar 2
-M.Brod 4
-Pehçevë 7
-Berovë 3
-Valandovë 3
-Vinicë 3
-Delçevë 3
-Kratovë 2
-Sveti Nikolla 17
-Kërçovë 25
-Resnjë 6
-Negotinë 10

25 njerëz vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (62, 82 dhe 75), tre nga Tetova (46, 77 dhe 83), dy nga Prilepi (71 dhe 79), një nga Krusheva (40), pesë pacientë nga Kumanova (34 , 49, 49, 66 dhe 62g), katër pacientë nga Manastiri (71.72, 73 dhe 75), një pacient nga Gostivari (65), një nga Kavadarci (69), një nga Kriva Pallanka (75), një pacient nga Strumica (70), një pacient nga Valandova (60), një pacient nga Pehçeva (69) dhe një pacient nga Sveti Nikolla (68). Nga këta, dy pacientë vdiqën jashtë, të tjerët në spital.(Struga Ekspres)

November 13, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres