/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: 78 të infektuar dhe 5 të vdekur nga koronavirusi
Maqedoni, Slider

Filipçe: 78 të infektuar dhe 5 të vdekur nga koronavirusi

78 të infektuar, 5 të vdekur dhe 172 të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit në vend. Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 894 teste.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 26 raste të reja me Covid-19, në Kumanovë 4, Shtip 17, Tetovë 9, Strugë 3, Gostivar 5, Probishtip 3, dhe nga një rast kanë Dibra, Manastiri, Ohri, Kriva Pallanka, Koçani, Vinica.

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë prej gjithsej 68.059 testimeve të realizuara, 7124 persona janë diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 3199 janë shëruar kurse 346 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin në territorin e vendit tonë 3579 raste aktive me Covid-19.

July 6, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres