/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe:  37 viktima dhe 86 raste të reja me Covid-19
Shëndetësi, Slider

Filipçe: 37 viktima dhe 86 raste të reja me Covid-19

Gj.atë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 808 teste të kryera janë regjistruar 86 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 58 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 856 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 37 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 150.672 raste, prej të cilëve 129.909 janë shëruar, kurse 4.714 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 16.049 raste aktive me virusin korona.

April 26, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres