Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFetai kërkoi që “bombat” të dëgjohen në seancë si dëshmi kundër Jankulloskës...

Fetai kërkoi që “bombat” të dëgjohen në seancë si dëshmi kundër Jankulloskës dhe Gruevskit

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Fatime Fetani, në seancën e GJykatës së Apelit, në të cilën diskutohet për tetë biseda të përgjuara për prokurimin e “Mercedesit” të ish kryeministrit Nikolla Gruevksi, kërkon që gjykatësit t’ia pranojnë ankesën.
Avokatët e ish ministres së MPB-së, Gordana Jankulloska dhe të zv/ministrit Gjoko Popovski, insistojnë që ankesa e PSP-së të hidhet poshtë, gjegjësisht, bombat të mos përdoren si dëshmi në procedurë kundër tij,
Përkundër tyre, Fetai kërkoi që “bombat” të dëgjohen në seanca si dëshmi kundër Jankulloskës dhe Gruevskit. Fetai tha se “bombat” janë të marra në mënyrë të ligjshme, ndërkaq janë të krijuara në mënyrë të paligjshme. Nga “bombat” drejtpërdrejt del që të akuzuarit kanë kryer vepër penale”, tha Fetai.
Ndryshe, rasti “Tanku” ka të bëjë me keqpërdorimin e pozitës zyrtare dhe aturizimet nga ana e ish ministres së Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska dhe shefit të furnizimeve publike Gjoko Popovski, me çka i shkaktuan dëme buxhetit shtetëror.
Gjykata e Apelit deri tani vendosi që “bombat” të jenë argumente në rastet “Tenderë”, “Dhuna në qendër”, “Treqind”, Toplik” dhe TNT”, ndërkaq pritet që të vendos edhe për rastin “Tanku”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments