Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiEdhe Oktisi zgjodhi reformatoret e saj

Edhe Oktisi zgjodhi reformatoret e saj

Sot me fillim në orën 19:00 u zhvillua kuvendi zgjedhor i Lëvizjes për reforma në PDSH në nëndegën e Oktisit.

Të pranishëm në kuvend ishin kryetari aktual i degës, Syrija Rashidi si dhe Kryetari i Komunës së Strugës e njëkohësisht inicuesi i Lëvizjes për reforma në PDSh, Ziadin Sela.

Kryetati i Degës, Syrija Rashidi sqaroi të pranishmit për procedurat dhe detajet se si do të arrihet deri te Kongredi i VI i rregullt i PDSH-së, kurse promotori i Lëvizjes për reforma në PDSh u ndal te momenti i rëndësishëm politik , në të cilin ndodhemi. Të shumtë ne numër dhe në atmosferë demokratike për Kryetar të Nëndegës u zgjodh Bajram Sulejmanoski, kurse për kuvendarë Dalip Tairoski dhe Fahrudin Shainoski.

Komisioni për Informim Lëvizja për reforma në PDSH

01.03.2015

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments