Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiEdhe një foshnjë e porsalindur ndërron jetë në Maqedoni

Edhe një foshnjë e porsalindur ndërron jetë në Maqedoni

Ka vazhduar fati i zi për fëmijët e porsalindur në Klinikën për gjinekologji në Shkup.

Këtë herë ka vdekur edhe një fëmijë i porsalindur në këtë klinikë.

Bëhet fjalë për vdekje që vjen nga helmimi i gjakut që ndryshe njihet si sepsa. Fëmija që tanimë ka ndërruar jetë është lindur nga një nën 16-vjeçare.

Nëna e re ka lindur binjakë kurse fëmija i mbijetuar është në kujdes intenziv dhe për të thuhet nga spitali se është në gjendje stabile.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments