Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëEdhe mjekët po largohen nga Kosova

Edhe mjekët po largohen nga Kosova

Sipas Federatës së Sindikatës së Shëndetësisë së Kosovës kuadri specialistik mjekësor po vazhdon të ikë nga Kosova për të kërkuar punë dhe kushte më të mira në vendet të ndryshme të botës.

Bëhet e ditur se vetëm për tre vjet nga Kosova kanë ikur rreth 400 mjekë.

Profesionistë shëndetësorë tashmë kanë deklaruar se për këtë dukuri duhet të ndërmerren masa në mënyrë që të zvogëlohet numri i mjekëve që ikin dhe të krijohen mundësi për rikthimin e tyre.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments