Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëE rëndë: Nipi e rreh gjyshen 85-vjeçare, përfundon në pranga të Policisë...

E rëndë: Nipi e rreh gjyshen 85-vjeçare, përfundon në pranga të Policisë së Kosovës

Dhuna në familje vazhdon të mbetet një nga damkat më të mëdha të shoqërisë kosovare. Çdo ditë në Polici raportohen raste ku gratë dhunohen në forma të ndryshme nga personat të cilët i kanë zgjedhur të ndajnë jetën me ta, por edhe me anëtarët e tjerë të familjes.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur edhe dje në fshatin Dubravë të Kaçanikut, ku një i ri dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj gjyshes së tij.

Burimet nga Prokuroria bëjnë me dije se për motive akoma të panjohura, i dyshuari 18-vjeçar e ka sulmuar fizikisht 85-vjeçaren, duke i shkaktuar lëndime, por edhe shqetësim e frikë të madhe.

Posa rasti është denoncuar në Polici, i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që i njëjti të ndalohet për 48 orë dhe ndaj tij të nisin hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale “Dhunë në familje”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments