Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionE përzura romin e vogël nga dyqani por ai...

E përzura romin e vogël nga dyqani por ai…

Unë e kam një dyqan për biçikleta dhe çdo ditë aty më vjen një rom i vogël, i cili më kërkon t’i jap para për të ngrënë diçka për mëngjes.

Edhepse gjithmonë i jepja disa para të imta, atë ditë isha shumë e ngarkuar me problemet e mia dhe e nervozuar, andaj me një ton pak të ngritur i thashë: – nuk kam para, as vet nuk kam ngrënë asgjë, dil nga dyqani im!

Ai më dëgjoi dhe pa asnjë fjalë u largua nga dyqani.

Për habinë time, ai u kthye pas rreth 15 minutash. Në dorë po e mbante një kifle në letër, e cila ishte e ndarë në dy pjesë, dhe mu lut që ta ndajmë…

Kur e pashë atë, diçka më mbërtheu në fyt, nuk po mund ta besoja. Vetëm i thashë: “Zgjidhe një biçikletë se po dua të ta dhuroj!”

Kurrë nuk kam ngrënë gjysmë kifle më të shijshme se atëherë…

Përshtati: Miftar Ajdini

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments