Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniE paqartë nëse do të plotësohet vendi i ish ministrit Ramiz Merko

E paqartë nëse do të plotësohet vendi i ish ministrit Ramiz Merko

Kompletimi i kabinetit Qeveritar edhe më tej mbetet pezull përshkak të udhëtimit zyrtar të kryeministrit Zoran Zaev në Slloveni
Nga Aleanca për Shqiptarët deklarojnë se mbetet që Zaev të marr nismën për plotësimin e vendeve vakante që më pas ata të ftojnë kryesinë e partisë ku do të vendosin për emrin e ministrit të ri të shëndetësisë. Zaev dhe Sela ditë më parë kanë realizuar një takim ku është konfirmuar qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët në koalicion por emir i ministrit të ri është lënë të diskutohet më tej. Ndër emrat më të përfolur janë Vullnet Ferati dhe Asim Iaziri megjithatë zyrtarisht partia e Selës nuk konfirmon asnjërin prej tyre. Poashtu e paqartë është nëse do të plotësohet edhe vendi i ministrit pa resor ku paraprakisht ishte Ramiz Merko.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments