Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
E dhimbshme/ 15 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur nga tërmeti në Turqi (VIDEO)
Bota, Slider

E dhimbshme/ 15 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur nga tërmeti në Turqi (VIDEO)

Një tërmet me magnitudë 6.8 ka tronditur sot Turqinë, duke lënë të vdekur së paku 15 persona dhe mbi 500 të plagosur të tjerë.

Pamje dramatike vijnë nga shteti turk, aty ku u ndje edhe lëkundja e fuqishme. Siç mund të shikohet edhe në këto pamje, tërmeti lëkund orenditë shtëpiake, lëviz sendet nëpër lokale, kurse njerëzit dalin jashtë.

Mediat vendase dhe ata të huaja kanë transmetuar pamje nga operacionet e shpejta të kërkim-shpëtimeve në qytetin Elazig të Turqisë.

January 24, 2020

Struga Ekspres