Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!
Dy të vdekur nga rrufeja para Shtëpisë së Bardhë, dy të tjerë të plagosur rëndë në Uashington
Bota, Slider

Dy të vdekur nga rrufeja para Shtëpisë së Bardhë, dy të tjerë të plagosur rëndë në Uashington

Policia tha sot se një cift të moshuarish që u goditën mbrëmë nga një rrufe e fortë, e papritur pranë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, kanë humbur jetën.

Touristët Donna Mueller, 75 vjeçe, dhe James Mueller, 76, ishin mes katër të shtruarve në spital në gjendje kritike pasi u goditën nga rrufeja në sheshin Lafayette mbrëmjen e të enjtes, tha policia vendore.
Në vonë ata ishin të shpallur të vdekur ndërsa një tjetër burrë e një grua mbeten në gjendje kritike prej të njëjtës ngjarje, thanë autoritetet.

Të plagosurit ishin transportuar për në spital teksa zëdhënësi i zjarrfikësave Vito Maggiolo tha për rrjetin Fox News se zyrtarë të sigurisë së Shtëpisë së Bardhë u kishin dhënë ndihmën e shpejtë viktimave të goditjes.

Muajin e kaluar një efektiv i ushtrisë u vra nga rrufeja dhe disa të tjerë u plagosën gjatë një stërvitjeje në bazën Fort Gordon Army në Georgia, SHBA.

August 5, 2022
Butik Mili

Struga Ekspres