Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDy persona lëndohen rëndë në një aksident

Dy persona lëndohen rëndë në një aksident

Dy persona janë lënduar rëndë njëri prej të cilëve është në rrezik për jetën dhe dëm material prej rreth 200 mijë denarë janë pasojat e aksidentit rrugor që mbrëmë rreth orës 1 pas mesnate ka ndodhur në rrethrrotullimin e bulevardeve “Ilindenska” dhe “Vidoe Smilevski Bato” në Tetovë.

Siç informoi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski A.K. (20) nga Treboshi ka humbur kontrollin mbi automjetin “Golf” me targa të Tetovës të cilin e ka drejtuar me ç’rast ka dalë nga rruga dhe ka goditur një shtyllë metali të ndriçimit rrugor.

Me këtë rasti ai dhe bashkudhëtari i tij shtatëmbëdhjetëvjeçar, gjithashtu, nga Treboshi kanë marrë lëndime të rënda trupore dhe me automjetin e ndihmës së shpejtë janë dërguar në Spitalin klinik të Tetovës ku pas ofrimit të ndihmës së parë për shkak të seriozitetit të lëndimeve janë dërguar në klinikat e Shkupit ku janë ndaluar për mjekim të mëtejmë.

Sipas informacioneve të fundit drejtuesi i automjetit është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa bashkudhëtari është në rrezik për jetë.

Policia ka kryer ekspertizë dhe sipas të dhënave fillestare për aksidentin është shpejtësia e papërshtatshme gjegjësisht vozitja e shpejtë ndërsa dëmi i përgjithshëm material vlerësohet rreth 200 mijë denarë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments