Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDy gra i braktisin fëmijët e tyre të sapolindur në Spitalin e...

Dy gra i braktisin fëmijët e tyre të sapolindur në Spitalin e Shkupit

Dy gra që sapo kanë lindur kanë lënë fëmijët e tyre në gjinekologjinë dhe kanë ikur në drejtim të panjohur, njëra grua ka qenë ajo që ka marë saunduic me tableta brenda, ndërkohë që tjetra ka vendosur të ikë e të lë fëmijën e saj në dorë të mjekëve, transmeton Zhurnal.mk

“Tek ne qëndrojnë deri në momentin kur stabilizohen dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndodh që të qëndrojnë edhe me muaj në varësi të gjendjes dhe kohës kur kanë lindur, më pas dërgohen tek shtëpia e jetimëve në Manastir, por më parë ka dhe një kontakt me nënën nëse është menduar ta merr para se ai të birësohet”, thekson kështu mjekja Adela Stefanija nga klinika gjinekologjike.

Nga përvoja e mëparshme nga ky spital thuhet se rrallë ka ndodhur që nëna t’i bie pishman dhe të kthehet e të merr fëmijën nëse ka vendosur më parë të ikë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments