Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDorëhiqet ministri drejtësisë nga radhët e BDI-së

Dorëhiqet ministri drejtësisë nga radhët e BDI-së

Ministri i drejtësisë, Bilent Saliji është dorëhequr nga posti, dhe se këtë ai e kumtoi në një konferencë të organizuar në Qeverinë e Maqedonisë.
Saliji ka theksuar se dorëheqja është akt moral lidhur me rastin e fëmijës Almir Aliu, pasi që Prokuroria rikualifikoi rastin nga vrasje në aksident, me c’rast la të lirë Boban Iliq, të akuzuar për vrasje.

Ministri Saliji theksoi se ky akt lëkundi përkushtimet për reforma në gjyqësor. Ai tha se nga marrja e detyrës deri tani ka arritur që të fokusohet dhe realizojë pikat kryesore të agjendës për reforma dhe se puna e gjyqësorit është reflektuar pozitivisht në rastin Sopoti dhe Monstra.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments