Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDjali i shoferit të autobusit tregon emrin e udhëtarit që mungon

Djali i shoferit të autobusit tregon emrin e udhëtarit që mungon

Besar Memedi është i biri i Kadri Memetit, shoferit të dytë të autobusit të kompanisë “Besa Transa” që ka humbur jetën pas djegies së autobusit në Bullgari. Në një deklaratë ekskluzive për televizionin kombëtar bullgar, BNT, ai kathënë se në momentin e tragjedisë babai i tij nuk ka qenë duke vozitur. Për babain e tij ka thënë se shpeshherë ka vozitur deri në Gjermani dhe Turqi dhe se i ka ditur mirë rrugët. Sipas Besarit, autobusi ka qenë në gjendje të rregullt teknike.

Babai i tij tashmë i ndjerë, Kadriu, nuk ka lejuar njerëz në autobus me bagazh të rrezikshëm- as me mjete piroteknike, e as me karburante. “Autobusët kanë qenë tre vite të vjetër dhe teknikisht në rregul”, ka thënë Besari.

Sipas tij, nga lista e të mbijetuarëve në tragjedi, është një me emër Shadi Naufal Saleh, por emri i tij nuk gjendet në listën e udhëtarëve, raporton BNT.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments