Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!
Dimitrievski: Unë do ta rrëzoj pushtetin, LSDM do të bëhet sërish parti serioze
Maqedoni, Slider

Dimitrievski: Unë do ta rrëzoj pushtetin, LSDM do të bëhet sërish parti serioze

Kreu i Kumanovës, Maksim Dimitrievski në “Click 21” mohoi se është në koalicion me VMRO-DPMNE-në. Ai theksoi se portale të afërta me pushtetin po mundohen ta paraqesin se ai është i afërt me partinë e Mickoskit. Dimitrievski tha se do ta rrëzojë pushtetin aktual, me qëllim ngritjen e ish partisë së tij, Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë.

“Unë do ta rrëzoj pushtetin, ndërsa një ditë LSDM do të ngritët dhe do të jetë sërish parti serioze shtetbërëse, e jo kjo që është sot, lidhëse e partive të vogla që i udhëheqin qendra të caktuara”, tha Dimitrievski.

August 5, 2022
Butik Mili

Struga Ekspres