Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDhjetëra viktima dhe mbi 400 raste të reja me koronavirus

Dhjetëra viktima dhe mbi 400 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.491 teste të kryera janë regjistruar 487 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 230 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 1.487 pacientë, përcjell Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 20 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 198.156 raste, prej të cilëve 185.459 janë shëruar, kurse 6.998 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 5.699 raste aktive me virusin korona.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments