Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDeputeti i VMRO-s mban protestë në Çashkë: Jo mësim shqip (VIDEO)

Deputeti i VMRO-s mban protestë në Çashkë: Jo mësim shqip (VIDEO)

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Igor Zdravkovski, ka organizuar protesta kundër hapjes së paraleles shqipe në Komunën e Çashkës.
Deputeti opozitar maqedonas ka përdorur një fjalor kërcënues dhe urrejtës, duke i akuzuar edhe si njerëz të malit banorët e Jabollçishtit dhe tjerë.
Po ashtu ai akuzoi si kaçak drejtorin e Inspektoratit të Arsimit, Halit Ferati.
Sipas tij, ky drejtor nga radhët e ASH-së se po synon të rrëmben territore dhe planifikon të shqiptarizojë Çashkën. Zdravovski më tej tha se ka përkrahjen e partisë së tij se nuk do lejoj shkollë shqipe në Çashkë, por do propozojnë shkollë në fshatin Banjicë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments