Sunday, October 1, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDeputetët i harrojnë përgjegjësitë e tyre, rregullojnë pushimin deri më 15 janar

Deputetët i harrojnë përgjegjësitë e tyre, rregullojnë pushimin deri më 15 janar

Deputetët nuk do të punojnë deri në javën e ardhshme, gjegjësisht deri më 9 janar. Këtë vendim deputetët e kanë marrë në koordinim me kryeparlamentarin me ç’ka janë dakorduar të lidhin ditët dhe pas Krishtlindjeve të fillojnë me punë ku pritet të mbahen dy diskutime të komisioneve kuvendore.
Në agjendën e Kuvendit, nuk ka aktivitete deri më 15 janar, por shërbimet parlamentare
informojnë se disa seanca të Komisioneve do të mbahen në periudhën prej 9 deri 12
janar, të cilat do të vendosen në mënyrë shtesë në programin e Kuvendit.

Përndryshe, në web-faqen Kuvendit aktiviteti i vetëm i planifikuar është seanca e
Komisioni për Çështje Evropiane më 15 janar, ku do të mbahet prezantim i programit dhe prioriteteve të punës së kryesimit të Bullgarisë me Këshillin e Bashkimit Evropian.
Programin para deputetëve do ta prezantojë ambasadori i Bullgarisë në Maqedoni, Ivan
Velikov Petkov.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments