Friday, June 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDashtevski: Qendrat e votimit do të mbeten të hapura deri sa të...

Dashtevski: Qendrat e votimit do të mbeten të hapura deri sa të ketë persona para dyerve të vendvotimeve

Kryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Aleksandër Dashtevski, tha se qendrat e votimit do të mbeten të hapura deri sa të ketë persona para dyerve të vendvotimeve. Ai tha se me gjasa do të vazhdohet të votohet edhe pas orës 19:00 sepse ka pasur probleme me aparatet e identifikimit biometri, prandaj procesi i votimit do të vazhdohet edhe pas orës 19:00. Ai u apeloi kryetarëve të qendrave të votimit të votohet me aparatet e identifikimit dhe nëse është e nevojshme të zgjatet orari i votimit, por kurrsesi të evitohen aparatet “fingerprint”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments