Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniÇmime të reja të derivateve të naftës

Çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 1,36 % në raport me vendimin e datës 15.01.2024.

Çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe të EURODIZELIT (D-Е V)
rriten për 1,50 denarë/litër, derisa çmimi i shitjes me pakicë i Vajit ekstra i lehtë për amvisëri rritet për 1,00 denarë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i Мazutit М-1 SU ulet për 0,209 den/kg dhe tani do të jetë 41,732 den/kg.
Nga data 23.01.2024, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 78,00 (denarë/litër)
EUROSUPER BS – 98 80,00 (denarë/litër)
EURODIZEL BS (D-E V) 75,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 74,50 (denarë/litër)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments