Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniÇeliku: Zgjedhjet i fituan ata që koalicionuan me maqedonasit

Çeliku: Zgjedhjet i fituan ata që koalicionuan me maqedonasit

Në një intervistë profesoresha universitare Gjyla Çeliku ka folur për pozitën e femrës në shoqëri si dhe zgjedhjet e fundit lokale.

Në saje të kësaj, Çeliku thotë se në zgjedhjet e fundit lokale fituan ata që bashkëpunuan me maqedonasit, me një fjalë ata që u bashkuan vetëm për vota.

“Fituan ata që bashkëpunuan me maqedonasit, unë nuk jam pro bashkëpunimit me maqedonasit. Këtë e kam thënë disa herë dhe përsëri po e përsëris se unë do jem pro atyre bashkëpunimeve atëherë kur ata neve do na llogarisin si qytetarë shtet-formues e këtij shteti, dhe kur gjuha do të jetë zyrtare dhe atëherë kur do të llogaritemi qytetarë të barabartë në të gjitha sferat, atëherë do të jem pro. Por për momentin nuk jam, sepse kemi ndryshim të kushtetutës, të gjitha ata që bëhen pë avancimin e gjuhës shqipe janë thjesht lojra”, tha Çeliku.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments