/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Qyteti, Slider

LUSTRON KEPUCE 36 VJET ME RADHE

STRUGANI QE LUSTRON KEPUCET MU NE MES TE QYTETIT RRETH 36 VITE. Zanati i lustruesit të këpucëve ende po ushtrohet ne qytetin e Struges. Strugani Skender Osmani ushtron zanatin e tij te lustruesit te kepuceve rreth 36 vite me radhe,ate e shikojme cdo dite ne zemren e Struges,aty i ulur duke pritur ndonje klient qe…

Slider, Sport

FITON JUVENTUSI DHE BARCELONA

BARCELONA DHE JUVENTUS FITOJNE NE SUPER  PERBALLJET E PARA NE LIGEN E KAMPIONEVE. Super sfida Juventus dhe Dortmund u mbyll me rezultatin 2 me 1 ne favor te Juventusit,golat per Juventusin u shenuan nga Tevez ne minuten e 13 dhe Morata ne minuten e 43 kurse per ekipin e Dortmundit golin e vetem e shenoi Reus…

Maqedoni, Slider

QYTETARET DUAN LARGIMIN E TODOROVIT(VIDEO)

SHKAKU I PAKUJDESISE SE INSTITUCIONIT TE SHENDESISE KU GJETI VDEKJEN TAMARA,SOT PROTESTAA NGA QINDRA QYTETAR TE CILET KERKOJNE DOREHEQJEN E MINISTRIT TE SHENDETESISE Qindra qytetarë në Shkup sot kërkuan dorëheqje nga ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov. Ata thonë se për shkak të neglizhencës së institucioneve që ai i udhëheq, ndërroi jetë Tamara e vogël e cila…

Kosovë, Slider

VDES VAJZA DY VJECARE,PO KALONIN KUFIRIN

Fëmija nga Kosova humb jetën rrugës për në Hungari Një vajzë e mitur e moshës dyvjeçare nga komuna e Vitisë ka gjetur vdekjen në kohën kur bashkë me familjarë të saj po e kalonte ilegalisht kufirin për në Hungari. Burime nga fshati Beguncë e komunës së Vitisë kanë bërë me dije se një e mitur…

Shqipëri, Slider

SERBET DUAN TE PUSHOJNE NE SHQIPERI

SHUMË SERBË KËSAJ VERE PUSHIMET DO T’I KALOJNË NË SHQIPËRI Shumë serbë, kësaj vere kanë vendosur që pushimet e tyre t’i kalojnë në Shqipëri. Arsyeja kryesore janë çmimet e lira të ofertave turistike. Madje, sipas përfaqësuesve të agjencive turistike, në interesimin për këto oferta nuk kanë ndikuar as “droni” e as deklaratat e kryeministrit shqiptar,…

Kosovë, Slider

STUDENTET BLLOKOJNE FAKULTETIN

BLLOKOJNE HYRJET E FAKULTETEVE QE NE ORET E HERSHME TE MENGJESIT TE SOTEM Studentët e Fakultetit Teknik dhe atij të Mjekësisë kanë bllokuar hyrjet e objekteve që nga orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Ata po protestojnë në shenjë pakënaqësie për mosrealizimin e kërkesave të tyre që kanë të bëjnë me afatet e jashtëzakonshme…

Maqedoni, Slider

SOT ‘BOMBA’ NR 4

SOT PRITET TE SHPERTHEJE ‘BOMBA’  NUMER 4 NGA KRYETARI I LSDM-SE,ZORAN ZAEV. Sipas disa  informatave jozyrtare sot ne ora 14:00 pritet te dal ne konferencen per shtyp lideri i LSDM-se,Zoran Zaev.Sot pritet shperthimi i ‘bombes’ numer 4 nga LSDM-ja. Kujtojme se nga ‘bomba’ numer 3 e publikuar nga Zoran Zaev,disa qytetar reaguan te revoltuar para…

Kosovë, Rajoni, Slider

AKSIDENTOHEN RENDE 20 EMIGRANTE

NE GJENDJE TE RENDE DISA EMIGRANTE QE KALONIN NEPER SERBI 40 persona janë lënduar, 20 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë në aksidentin e komunikacionit që ka ndodhur në orën 5 të mëngjesit në rrugën afër fshatit Donje Krajince, rrugës për në qytetin serb të Nishit. Fjala është për një fugon me emigrantë…

Kulturë, Slider

ME NJE TJETER KENGE NE EUROVIZION

NUK DO INTERPRETOJ KENGEN ME TE CILEN U SHPALL FITUESE NE FESTIVALIN E MADH TE RADIO TELEVIZIONIT SHQIPTAR,NDRYSHOJNE GJERAT KESAJ RADHE…JA PSE… Kengetarja Elhaida Dani para pak minutash ne profilin e saj: Mendoj se eshte e drejte t’ju komunikoj personalisht vendimin e marre dhe me eshte komunikuar se fundmi. Kete vit do te perfaqesoj Shqiperine…

1 1,869 1,870 1,871 1,872 1,873 1,888
error: Content is protected !!
Struga Ekspres