/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

”BOMBA” TE FUQISHME NGA ZAEVI

Bomba numer 3 e Zaevit sot ne konferencen per shtyp Lideri i LSDM-se,Zoran Zaev doli me te dhena tjera nga pergjimet te cilat tregojne  se si eshte montuar procesi gjyqesor kunder Lube Boshkovskit nga Latas,Mijallkov dhe Gruevski. Te tjera pergjime dalin kur  Gordana Jankullovska gatuante lajmet ashtu sic deshte ajo ne mediat qe kontrollohen nga…

Maqedoni, Slider

”BOMBA” E RADHES SOT NE ORA 14:00

”BOMBA” E TRETE E ZAEVIT SOT NE ORA 14:00 Vazhdon te publikoj edhe sot ”bombat” e radhes partia e LSDM-se. Sot kryetari i LSDM-së opozitare së bashku më kryesinë e ngushte pritet të publikojnë “bombën” e tretë. Si zakonisht publikimi i “bombave” bëhet pasdite ora 14.00, por ende zyrtarisht nga LSDM-ja nuk ka ndonjë njoftim për…

Maqedoni, Showbiz, Slider

NERVOZOHET TUNA

Kengetarja Altuna Sejdiu shkruan para pak minutash ne profilin e saj: “I vogli me t’voglin i madhi me të madhin” – është porosia ime ndaj dy organizatoreve anonime që mendojnë të bëjnë një të ashtuquajtur event “Zlatna Mravka” (Milingona e Artë). Më vjen keq që këto dy zonja nuk kanë lidhje as me “E” për…

Maqedoni, Slider

Marin Mema:Lereni Pollogun te marre fryme…

Gazetari Marin Mema sulmon ashper politiken shqiptare ne Maqedoni Lereni Pollogun, Tetoven te marre fryme, te marre Oksigjen… A nuk ju vjen turp qe vetequheni deputete e drejtues te partive shqiptare ne Maqedoni e nuk mbroni shqiptaret ?! Po vdesin gjysher, baballare, nena, po vdesin femije nga ndotja ekstreme ne kete zone a e kuptoni…

Maqedoni, Slider

Kriminalitet financiar ne Shtëpinë e shëndetit në Ohër

Drejtori i Shtëpisë së shëndetit në Ohër, së bashku me dy bashkëpunëtorët e tij janë akuzuar sot për shkak të dyshimit të falsifikimit dhe asgjësimit e zhdukjes së dokumentacionit relevant dhe përvetësimin e 7.5 milion denarëve. Arrestimi i tyre- dy bashkëpunëtorëve-  është bërë nga ana e Drejtorisë së policisë financiare, të cilët pranë Prokurorisë Themelore…

Maqedoni, Slider

KU PO SHKON MILENKO?

Gazetari Milenko Nedelkovski ne kete foto qe shikojme duket se ka marre rrugen per jashte shtetit Gazetari kontrovers Milenko Nedelkovski këtyre ditëve është parë në aeroportin e Shkupit, duke ikur jashtë vendit. Pas provokimeve të fundit ndaj Artan Grubit dhe shqiptarëve të Kosovës, si dhe shpërthimit të “bombës” së parë dhe të dytë të LSDM-së,…

Maqedoni, Slider

TE MARTEN SHTRENJTOHET NAFTA

Te marten nuk do jet nje lajm i mire per te gjithe shoferet,shkak rritja e cmimit te naftes. Rritja e çmimit të naftës në berzën ndërkombëtare do të ndikoj edhe në rritjen e çmimit të naftës në vendin tonë. Për momentin në berzën ndërkombëtare një barel naftë po shitet me çmim prej 60 dollarë. Kjo…

Maqedoni, Slider

ZAEV “BOMBARDON” PERSERI

Bomba e dyte e Zaevit nxorri ne pah disa nga  pergjimet e funksionareve te larte te Qeverise dhe kryeredaktorit të TV Sitell i afërt me pushtetin Dragan Pavlloviq Llatas. Dëshmite jane se si merren vendimet gjyqësore, si emërohen gjykatësit dhe si anulohen vendimet gjyqësore në favor të njerëzve të afërt me pushtetin. Lideri i opozitës…

Maqedoni, Slider

Menduh Thaci:Nuk me bejne pershtypje pergjimet

Prishtinë, 14 shkurt – Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi për RTV21, theksoi se afera e përgjimeve nuk është diçka e re, e cila tash po ndodh në këtë vend. Këto afera kanë ndodhur edhe në të kaluarën nga xhelatet e djeshëm që sot po paraqiten si viktimë.“Ish shefi i DSK-së është nënshkrues i dosjes time….

Maqedoni, Slider

BDI KERKON DIALOG MIDIS VMRO-SE DHE LSDM-SE

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përsëritur kërkesën për ndërmjetësim ndërkombëtar në dialogun midis LSDM-së dhe VMRO-DPPMNE-së lidhur me rastin “Puç” dhe aferën e përgjimeve. Sipas BDI-së, ky ndërmjetësim është i domosdoshëm për shkak të rezervave që kanë qytetarët, por edhe vet BDI-ja në sistemin gjyqësor. Partia e Ahmetit gjithashtu fton LSDM-së që të kthehet në…

1 900 901 902 903 904 905
error: Content is protected !!
Struga Ekspres