/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

Qytetarët mund të votojnë vetëm me letërnjoftim apo dokument udhëtimi të vlefshëm

Qytetarët të cilët janë të regjistruar në Listën zgjedhore, e të cilëve afati i vlefshmërisë së dokumentit për identifikim personal u skadon mes dy raundeve zgjedhore të Zgjedhjeve lokale 2017, në raundin e dytë zgjedhor që do të mbahet më 29 tetor, mund të votojnë vetëm me letërnjoftim apo dokument udhëtimi të vlefshëm, informojnë nga…

Maqedoni, Slider

Sela: Zaev pa mbështetjen time do të ishte në burg

Lideri i Aleancës së Shqiptarëve, Zijadin Sela, në emisionin “Top Tema” ka thënë se nëse ai nuk do t’i jepte mbështetje kryeministrit Zoran Zaev për formimin e qeverisë, atëherë Zaev do të ishte në burg nga regjimi. “Unë di të jem i sinqertë dhe të mbaj fjalën. Qesharake më duket, por edhe tragjike, Zaev shkon…

Maqedoni, Slider

Shpallet konkursi për bursa për nxënësit e shkollave të mesme

Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot i publikoi konkurset për ndarjen e bursave për nxënësit në shkollat e mesme private dhe publike në Republikën e Maqedonisë për vitin shkollor 2017/2018. Bëhet fjalë për katër kategori të bursave në vlera të ndryshme të cilat do t’ju ndahen nëntë muaj gjatë vitit shkollor. Njëqind e pesëdhjetë bursa…

Maqedoni, Slider

Prej të hënës ka borë

Enti për punë hidrometeorologjike informon se gjatë ditës së enjte dhe të premte do të kemi mot të thatë më të ngrohtë gjatë ditës. Ulje drastike temperaturash dhe erë e përforcuar me shi lokal do të kemi të shtunën. Të dielën do të kemi stabilizim moti, ndërsa nga e hëna pritet të mbajë mot i…

Maqedoni, Slider

Kërcënim me bombë në tubimin e LSDM-së

44 vjeçari me iniciale T.J. nga Obelesheva është kërcënuar se do të hedh bombë dhe do të ndaloj tubimin e partisë së LSDM-së, njofton MPB, transmeton Zhurnal. Sipas policisë, në lidhje me tubimin e partisë në fshatin Obeleshevë, në ora 17:30 në SP Koçan është njoftuar me telefon se në një piceri T.J. (44) nga…

1 885 886 887 888 889 905
error: Content is protected !!
Struga Ekspres