/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

Kapet dileri i droges në Çair

Policia e Maqedonisë ka raportuar se ka arestuar 30 vjeçarin F.N nga Çairi i Shkupit për shkak të trafikimit të drogës. Ai më shumë se 50 të rinj shqiptar i ka mashtruar dhe ju ka dhënë të konsumojnë substanca narkotike. Policia ka dojse të madhe për të dyshuarin i cili ka qenë shitës me pakicë…

Maqedoni, Slider

Frike ne shkollen fillore,”Bllazhe Koneski”

Frike dhe ankth ka patur ne shkollen filllore,”Bllazhe Koneski” ne komunen Aerodrom te Shkupit pasi dyshohej se egzistonte nje bombe brenda ambienteve te shkolles.Policia sot paradite ka marrë informacion për bombë në shkollën fillore “Bllazhe Koneski” në komunën Aerodrom të Shkupit. SPB Shkup informon se denoncimin e kanë marrë në orën 11 e 10 minuta, pastaj…

Maqedoni, Slider

Do publikojmë kriminalitetin

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov ka deklaruar se do të bëjnë gjithçka që të mbrohet privatësia e një numri të madh të qytetarëve të përgjuar dhe se do të publikohen vetëm aferat korruptive që kanë të bëjnë me qeverisjen e Nikolla Gruevskit dhe disa njerëzve rreth tij. “Aktiviteti jonë është shumë serioz sepse bëhet fjalë…

Maqedoni, Slider

Jam i kërcënuar

Publicisti dhe historiani Arben Llalla nga Tetova ka alarmuar sot se ndjehet i kërcënuar nga individë të caktuar dhe se ai këtë e ka bërë publike në profilin e tij në rrjetet sociale. “Nga mendimet e mia demokratike që shkruaj në FB dhe takimet me shqiptarët në Maqedoni, sot për herë të parë më ka…

Maqedoni, Slider

Duhet te vdesim, pastaj…

Aktivistja e sektorit civil,Meri Nikollova:Spitali shteteror nuk pranon pacient qe eshte ne gjendje te rende shendetesore.Duhet ne fillim qe te vdes njeriu dhe pastaj  te kujdesen per ate!Ju lutem te gjithe shokeve te mi,miqeve te mi ne facebook,doktoreve apo dikush qe ka te aferm ne spitalin shteteror te me shkruaj mesazh!Ose dikush qe e ka…

Maqedoni, Slider

SOT PRITEN ”BOMBA” TE TJERA

Zoran Zaev:E vërteta e plotë do të prezantohet  te qytetarët, nuk duhet të ketë dilema se Zaev do të kalkuloj diçka. Nënkuptohet se do të kemi përkujdesje komplete për dinjitetin e personit. Gruevski duhet të bjer nga qeveria, dhe ai do të bjer për shkak se ai është i përfshirë në këtë rrëmujë dhe prej…

Maqedoni, Slider

Zaev:Kemi edhe dokumente

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “24 Vesti” deklaroi se bombat nuk përmbajnë vetëm incizime të bisedave, por edhe dokumente, të cilat sipas tij, flasin për veprat kriminele të pushtetit. Zaev ka thënë se bëhet fjalë për dokumente që paraqesin urdhra për përcjellje të personave dhe me këtë dëshmohet se përgjimet…

Maqedoni, Slider

Zaev i trembur

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev po e ruan një sigurim i armatosur dhe nuk po e lëshon ndërtesën e partisë nga arsye të sigurisë. Ashtu si mësuam nga burime brenda partiake, lideri i opozitës për shkak të vendosmërisë për ti publikuar materialet për pushtetin, ndjen kërcënime për sigurinë dhe jetën e tij, dhe nuk po…

Maqedoni, Slider

Nuk ndjehet i tradhtuar nga Gruevski

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nuk ndjehet i ofenduar dhe tradhtuar nga partneri i tij në koalicionin Qeverisës, Nikolla Gruevski. Duke folur për aferën ku edhe vetë ai ka qenë i përgjuar, Ahmeti tha se BDI-ja nuk e ka pranuar me emocione. Kreu i BDI-së tha se ngjarje të këtilla kanë ndodhur…

Maqedoni, Slider

PDSH-JA NDIQET QE NGA VITI 1993

Menduh Thaçi: Liderët e PDSH-së qysh prej viteve 93 kanë qenë të ndjekur Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në selinë e partisë në kuadër të takimeve me përfaqësuesit ndërkombëtarë, realizoi takim me Ambasadorin e Bashkimit Evropian në vend, Aivo Orav. Në këtë takim u diskutua për rreth zhvillimeve të fundit politike në vend…

1 883 884 885 886
error: Content is protected !!
Struga Ekspres