/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

Pergjimet,pritet te nxjerrin ne shesh pislleqet e bizneseve shqiptare

Afera e përgjimeve pritet të nxjerrë edhe bashkëpunimin e pistë të disa bizneseve shqiptare me krerë të pushtetit aktual në Maqedoni. Bisedat siç mëson INA do të nxjerrin në shesh linjën e hapur bashkëpunuese politike të disa biznesemenëve me pushtetin aktual, me qëllim të ruajtjes së pozicionit të tyre dhe përfitimeve, tenderët e kurdisur shumëmilionësh,…

Maqedoni, Slider

Servilosja e Musa Xhaferit është dyfish më e turpshme dhe faqezezë se e Menduh Thaçit

Pas publikimit të bombës së tetë të LSDM-së, analisti dhe ish diplomati Arsim Zekolli ka shpalosur prapavijën e raporteve të udhëheqësisë së BDI-së dhe PDSH-së me Sasho Mijallkovin. Zekolli në facebook shkruan: “E neveritshme hipokrizia e BDI-së ndaj servilosjes se Menduhit para Sasha Mijalkovit. Do të thoja, bile se cinizmi i BDI-stëve, tejkalon turpin e…

Maqedoni, Slider

Ja propozimi i Ermires per dalje nga kriza politike

Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti ka dalë me një propozim prej disa pikave, për tejkalimin e krizës aktuale politike në Maqedoni. Pika kryesore e kësaj kërkese është formimi i një qeverie teknike me kryeministër shqiptar. Mehmeti për momentin gjendet në Uashington, kurse propozimin e vet e ka shpalosur në facebook. Në vazhdim ju sjellim propozimin integral…

Maqedoni, Slider

Deri në vdekje kundër LSDM-së

Pas publikimit të bombës së tetë të Zaev, ku Menduh Thaçi bisedon me Sasho Mijallkovin, ka reaguar Bekim Fazliu njet si Imer Aliu  me një shkrim përmes Facebookut. “Konstrukcion i teresishem i bisedes,marrja e fjaleve nga nje bisede dhe futja ne nje bisede tjeter eshte metode e njohur e montazhes ne punen e lidhjes komuniste…

Maqedoni, Slider

O Rufi Osmani kot paskemi dhene doreheqje per arsye etike

Ish deputeti i RDK-së, Izet Zeqiri pas publikimit të manipulimeve në zgjedhjet ka një porosi për ish kryetarin e RDK-së. Në profilin e tij në facebook, Zeqiri shkruan: “O Rufi Osmani kot paskemi dhene doreheqje per arsye ETIKE, morale krejt paska qen manipulim zgjedhore, falsifikim, vjedhje dhe dhunim institucional. Duhet me u kthy dhe me…

Maqedoni, Slider

Ja reagimi i nënkryetarit të PDSH-së në lidhje me pergjimet

Edhe LSDM-ja permes sateliteve te ish – PPD-së, legjitimon keqpolitikberjen e BDI-së Reagim i nënkryetarit të PDSH-së prof. Dr. Bardhyl Dauti, në lidhje me pergjimet Eksternalja politike e LSDM – së, eshte fajtori kryesor per de-kompozim te politikes kombetare te shqiptareve ne Maqedoni. Duke vajtuar per Gligorov, Branko, Zaev dhe serbo-maqedoni demtojne pafundesisht zhvillimin politik…

Maqedoni, Slider

Menjëherë të dorëhiqet Gruevski

  Zoran Zaev:“Kërkojmë themelim të një qeveri kalimtare e cila do të organizojë zgjedhje të parakohshme. Në këtë qeveri nuk do të mund të marrin pjesë persona për të cilat ekzistojnë dyshime se janë të involvuar në krim. Paralelisht të fillojnë hetime për aferën e përgjimeve ku do të involvohet edhe bashkësia ndërkombëtare”, tha Zaev,…

Maqedoni, Slider

Ja biseda e Menduh Thaçit me Sasho Mijallkovin (video)

  Në bombat e sontme LSDM-ja, publikojë edhe audio incizimet ku shihet se si lideri i PDSH-së Menduh Thaçi,  i bindet drejtorit të DSK-së Sasho Mijalkovit deri ne vdekje. “Kam një kërkesë urgjente. A mund të votoni për ne në KSHZ për Strumicën”, thotë zëri i Mijallkovit. Zëri i Thaçit i garanton se menjëherë do…

1 869 870 871 872 873 886
error: Content is protected !!
Struga Ekspres