/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

‘Masakrohet’ gjuha shqipe

Në disa broshura të publikuara nga Drejtoria e Doganave të Maqedonisë vërehen skandale dhe përdhosje të gjuhës shqipe. E përditshmja “lajm” ka publikuar disa fotografi të broshurave ku vërehen gabime të mëdha drejtshkrimore por edhe tekste të pakuptueshme. “Në dy broshura të përgatitura nga kjo drejtori, e që janë përkthyer edhe në gjuhën shqipe, vërehen…

Maqedoni, Slider

Vritet 25 vjeçari shqiptar

Nje i vdekur dhe nje i plagosur rende Një 25-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje në Gjermani, ndërsa shoku i tij është plagosur rëndë. Sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur në Ehrenfeld, ku shqiptari i identifikuar si Luan.T. është qëlluar për vdekje, ndërsa 25-vjeçari Berat.Y. ka marrë një plagë me armë zjarri dhe ka trokitur…

Maqedoni, Slider

GRUBI:PDSH-JA BASHKEPUNON ME VMRO-NE

E dime se kush eshte roli i PDSH-se dhe nuk ka  dileme per kete,shprehet-Artan Grupi Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka frikë se PDSH-ja mund tia zërë vendin në qeveri, nëse si pasojë e aferës së përgjimeve ajo vendos daljen nga Qeveria. Shefi i Kabnitetit të Kryetarit të BDI-së Artan Grubi tha se BDI nuk…

Maqedoni, Slider

KAPEN PER FYTI LATASI DHE SPASOVSKI

Në lokalet e televizionet Sitel ka ardhur deri tek rrahja. Kështu bëhet e ditur nga ana e portalit centarneës.   Redaktori i televizionit Dragan Pavloviq Latas është rrahur me Aleksandar Spasovski Sarma.  Deri tek rrahja ka ardhur pas aferës së përgjimeve të telefonatave të cilat i shpalosi LSDM-ja duke ngritur nervozen edhe në TV Sitel…

Maqedoni, Slider

Saraj,u krijuan katër nëndegë te Levizjes per Reforma

Sonte në Saraj u krijuan katër nëndegë, nëndega qendër, Bukoviq dhe Arnaqi. Në nëndegën qendër u zgjodh kryetari i ri z. Besir Neziri, në Lubin z. Afrim Sulejmani, në Bukoviq kryetar nëndege është zgjedhur z. Nuredin Nuredini, dhe në Arnaqi z. Xhemzi Sulejmani. Sipas kryetarit të Këshillit të degës z. Qerim Mamuti, pjesa më e…

Maqedoni, Slider

Gjendet e vdekur ne lumin Vardar

Gjendet nje kufome e panjohur e gjinise femer ne lumin Vardar Sot rreth orës 14 e 30 minuta në fshatin Studeniçan të Shkupit afër fushave në kooperativë, gjendet një kufomë e panjohur e gjinisë femër në ujërat e Vardarit. Ekipet e policisë kanë dalë në vend ngjarje dhe po inspektohet nëse ishte vrasje apo vetëvrasje….

Maqedoni, Slider

Aksident i rende ne Tetove

Shtatë persona janë lënduar në një aksident të rëndë komunikacioni që ka ndodhur sot në Tetovë. Zëdhënësi i policisë së Tetovës, Marjan Josifovski, ka precizuar se aksidenti ka ndodhur paradite në rrugën që lidh fshatrat Zherovjan dhe Radiovc, në afërsi të urës së fshatit Radiovc. Aksidenti ka ndodhru kur janë përplasur vetura “Volkfagen Golf” me…

Maqedoni, Slider

Kur të fortit e krimit,duan të mbrojnë pushtetin e vet

Kim Mehmeti nuk ka te ndalur me shkrimet e tij ne facebook,ja cfare shkruan ai:“Ajo që ndodh sot nëpër ‘Shqipritë’ tona, e ku nuk dihet se kush këndë kërcënon – politikanët biznesmenët e kriminelët, apo e kundërta – shpalosë të vërtetën se ato janë në duart e ‘nëntokës politike’, se janë pronë e ‘vëllazërisë’ së…

1 863 864 865 866 867 873
error: Content is protected !!
Struga Ekspres