Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionBurrave u ka mbetur vetëm emri “burrë”, rolin e "ministres së brendshme"...

Burrave u ka mbetur vetëm emri “burrë”, rolin e “ministres së brendshme” e ka gruaja në shtëpi

Dikur burrat ishin shtylla e familjes dhe forca motorike e shoqërisë. Sot rolet kanë ndryshuar.Burrave u ka mbetur vetëm emri “burrë” dhe “gjinia”.Të gjitha rolet dhe funksionet tjera i ka marë grua “ministresha për punët e brendshme ne familje”.Sot femrat e kanë fjalën kryesore jo vetëm në shtëpi,por edhe në suazat më të gjëra shoqerore. Ja disa priorite që sot i kanë femrat:

1.Femrat asnjëherë nuk gjobohen kur i shkel rregullat e komunikacionit,
2.Punët administrative i kryejnë menjëherë, vetëm me një buzëqeshje,
3.Kanë psikoterapi të papagauar me mikeshat e tyre,
4.Derdhin lotë kur të dëshirojnë,kurse qeshin kur munden,
5.I tregojnë sekretet vetëm kur janë të dehura,
6.Interesohen për të gjitha dobsitë dhe sekretet e shoqeve,
7.Janë shumë të afta për thashethemet dhe përgojime,
8.Nuk prekin asgjë me dorë kur thonjtë i kanë lyer me lak,
9.Çdo herë do të gjejnë një person galant që do ti mbajë gjërat e rënda që ato i kanë në dorë pas shopingut të gjatë,
10.Me mjeshtri i kamuflojnë të gjitha shenjat e pleqërisë në fytyrë,
11. E arijnë pjekurinë më shpejt se burrat,kurse disa burra mbeten fëmijë tërë jetën,
12. I qortojnë burrat dhe kujdesen për pedantërinë e tyre më shumë se nënat,
13.Vishen jo për burrat e tyre, por për ti bërë xheloze femrat tjera që i shohin si rivale,
14.Ata kanë më shumë palë këpucë, sa se burrat e tyre çorape,
15.Janë pastrueset më të mirë të xhepave të burrave.
Femra mbetet femër sepse janë më dinake se burrat,për çdo gjë kanë arsyetim dhe për çdo qëllim aftësi për realizim,me argumente të pakontestueshme!
Muhamet Borova

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments