Mobileri Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Bunjamin Shabani vazhdon kontratën me F.C. Struga Trim&Lum
Qyteti, Slider, Sport

Bunjamin Shabani vazhdon kontratën me F.C. Struga Trim&Lum

‼️ Bunjamin Shabani vazhdon kontratën ✍ me F.C. Struga ‼️

⏺ Kemi kënaqësinë të ju informojmë se sot kemi arritur akordin me kapitenin #BunjaminShabani për të vijuar bashkëpunimin edhe për një vit tjetër.
⏺ Në këtë mënyrë #Shabani do të vijojë të ju shërbejë sërish ngjyrave “kuqebardh” në arritjen e objektivave të reja. ✍
⏺ Shabani skuadrës së F.C. Struga iu bashkua verën e vitit 2020, ndërsa edicionin e kaluar ishte një ndër lojtarët më standard, duke zhvilluar 34 paraqitje mes ndeshjeve të kampionatit dhe ndeshjeve europiane, kur luajtëm dy herë përballë letonezëve të FK Liepaja.
⏺ Ndryshe me fanellën e F.C. Struga, Shabani numëron plotë 62 ndeshje, 4 gola dhe 8 asistime.
#BunjaminShabani #StrugaTrimLum #TheCaptain
#FamiljeeMadhe ❤️🤍

_________________________________________
‼️ Буњамин Шабани го продолжи договорот со F.C. Struga ‼️

⏺ Со задоволство ве информираме дека денеска постигнавме договор со капитенот #БуњаминШабани за продолжување на соработката за уште една година.
⏺ На овој начин #Шабани ќе продолжи повторно да им служи на „црвено-белите“ бои во остварување на нови цели. ✍
⏺ #Шабани во екипата на F.C. Struga дојде летото 2020 година, додека минатото издание беше еден од најстандардните играчи со 34 настапи меѓу првенствени и европски натпревари, кога двапати игравме против Летонците на ФК Лиепаја.
⏺ Инаку со дресот на F.C. Struga, Шабани брои вкупно 62 натпревари, 4 гола и 8 асистенции.
#BunjaminShabani #StrugaTrimLum #TheCaptain
#FamiljeeMadhe ❤️🤍

June 15, 2022

Struga Ekspres