Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBuka nuk do të shtrenjtohet

Buka nuk do të shtrenjtohet

Çm imi i bukës në raport me miellin nuk do të ndryshojë fare, nëse çmimi i energjisë apo i energjisë elektrike nuk rritet në mënyrë drastike si vitin e kaluar, pohojnë mullixhinjtë. Por në një rast të tillë presin që Qeveria të reagojë me shpejtësi dhe të rregullojë çmimet e energjisë apo të rrymës në një nivel të duhur që, thonë ata, të mos përsëritet problemi i vitit të kaluar.

Sipas kryetarit të Grupit të Industrisë së Mullirit-Furrave në Odën e Tregtisë, Goran Malishiq, ditët e fundit është ngritur shumë pluhur mbi çmimin e bukës.

Siç tha Malishiq për MIA-n, Grupi, në konsultim me prodhuesit më të mëdhenj industrialë të bukës, ka konstatuar se tema e rritjes së çmimit të bukës është vetëm spekulim në opinion, i nxitur nga rritja e çmimeve të produkteve tjera bazë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments