Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBujar Osmani: Shqiptarët bashkëudhëheqin me shtetin, këtë arritje nuk mund ta nënçmojë...

Bujar Osmani: Shqiptarët bashkëudhëheqin me shtetin, këtë arritje nuk mund ta nënçmojë askush (VIDEO)

“Ne jemi bërë një popull që udhëheq shtetin. Ne nuk jemi më një popull që ka përfaqësues në disa dikastere margjinale, të cilat vetëm përfaqësojnë interesat. Jo, ne shqiptarët sot bashkëudhëheqim shtetin, madje udhëheqim duke pasur parasysh se kemi Kryeministrin dhe kemi institucionet më të rëndësishme shtetërore, dhe këtë nuk mund ta nënçmosh, si arritje të jashtëzakonshme të shqiptarëve”.

Kështu ka deklaruar mbrëmë në emisionin debativ “Politika”, kryediplomati Bujar Osmani. Ai insiston se duhet të ruajmë qartësinë strategjike, duhet të ruajmë kursin politik, duhet shqiptarët të ruajnë këtë kurs politik.

“Prandaj është kandidatura ime, kandidatura ime është para së gjithash për të dhënë mesazh se vitet e ardhshme janë vite kur Maqedonia e Veriut duhet të bëhet me Bashkimin Evropian. Ne nuk bëjmë këtu lojë politike, eksperiment politik, japim mesazhin se njeriu i cili i fillojë bisedimet me BE-në tani duhet ta rrumbullakon këtë proces nga pozita e Presidentit”, tha ministri Osmani.

https://www.facebook.com/TvGlobi/videos/809874627853542

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments