Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBoshkovski, pjesë e Qeverisë reformatore të Zoran Zaevit?

Boshkovski, pjesë e Qeverisë reformatore të Zoran Zaevit?

Ish-ministri dhe i përndjekuri i Tribunalit të Hagës për krim ndaj njerëzimit, Ljube Boshkovski ka shprehur dëshirat e tij për të bërë pjesë në Qeverinë Zaev si ministër pa resor, transmeton Express.
Ai mund të zërë vendin e tij në Qeveri pasi ka mbështetur me gjithë partinë e tij kandidatët e LSDM-së për zgjedhjet lokale.

Përveç Boshkovskit, në Qeveri duhet të emërohen edhe zëvendësuesit e Visar Ganiut, Arben Taravarit dhe Ramiz Merkos, të cilët u zgjodhën kryetarë nëpër komunat e tyre përkatëse.

Boshkovski ka kërkuar që të jetë udhëheqës i një ministrie pa resor. /Express/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments