Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBojkotimi i mësimit online nuk do t’i bëj mirë askujt

Bojkotimi i mësimit online nuk do t’i bëj mirë askujt

Në konferencën e sotme për shtyp të MASH para fillimit të vitit të ri shkollor, zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës, Arafat Shabani tha se paralajmërimi për bojkotim të mësimit nuk do t’i bëj mirë askujt. Shabani kërkoi mirëkuptim nga nxënësit dhe prindërit, në mënyrë që sa më lehtë të tejkalohet situata e krijuar në arsim për shkak të pandemisë.

Në lidhje me: UNSHM me ultimatum drejt Carovskës dhe Filipçes: Gradualisht duhet të kthehemi nëpër shkolla

“Paralajmërim për bojkot të mësimit online nuk do t’i bëj mirë askujt. Apeloj të gjithë për mirëkuptim sepse po ballafaqohemi me gjendje që ndodhë për herë të parë dhe jemi të vetëdijshëm për sfidat me të cilat do të ballafaqohen nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit. Apeloj për respektim të rekomandimeve shëndetësore sepse vetëm në këtë mënyrë do të ndihmojmë në tejkalimin e kësaj gjendje tashmë të krijuar në gjithë botën.”, tha Arafat Shabani, zv/ministër i Arsimit dhe Shkencës.

Në lidhje me: Carovska: Lejohet që në klasë të paraqiten një apo dy nxënës që nuk kanë kompjuterë

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments